Godziny otwarcia

Pon. - Pt: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Umów się na wizytę

517 323 423 recepcja@supramedica.pl

Logopeda Warszawa (Ursynów, Wilanów, Mokotów)

Terapia logopedyczna dla dzieciW Centrum SupraMedica na Ursynowie prowadzimy specjalistyczną diagnozę i terapię logopedyczną. Nasz zespół składa się wyłącznie z osób, które ukończyły renomowane uczelnie, posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi a logopedia to ich pasja. Niezwykle ważna jest dla nas otwartość i przyjazne nastawienie do dzieci, bo najlepsze efekty terapii są właśnie wtedy, gdy dziecko dobrze czuje się ze swoim Logopedą i chętnie spędza z nim czas.

Dlaczego warto zbadać dziecko?

  • Im wcześniej tym lepiej – wczesna diagnoza daje możliwość szybkiego rozpoczęcia terapii, dzięki czemu wada wymowy zostaje usunięta zanim ulegnie utrwaleniu.
  • Artykulacja przekłada się na pismo – jeżeli dziecko nieprawidłowo wymawia niektóre głoski, np. w wieku 6 lat wymawia głoskę ‘l’ zamiast głoski ‘r’, to w ten sposób może ją również zapisywać, czyli np. zamiast ‘rak’ napisze ‘lak’, ‘kratka’ – ‘klatka’ (zmienia się również sens wyrazu).
  • Jeżeli mowa rozwija się zbyt późno – należy jak najszybciej sprawdzić przyczynę, nie można czekać z myślą, że „ma jeszcze czas”. Ważne, aby wykluczyć wszelkie nieprawidłowości powodujące brak mowy i pracować nad jej rozwojem, tak aby dziecko funkcjonowało na równi ze swoimi rówieśnikami. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem „Rozwój mowy dziecka”.
  • Nieprawidłowa artykulacja utrwala się – „samo” nie przejdzie. Jeżeli dziecko mówi niepoprawnie, będzie mówiło niepoprawnie dalej. Z wiekiem pojawia się w życiu dziecka coraz więcej głosek. Jeżeli np. podczas mówienia „ś ź ć dź’ wsuwa język między zęby, to gdy pojawią się głoski „s z c dz” „sz ż cz dż” również będzie w tym miejscu je realizowało. Dlatego tak ważne jest wczesne rozpoznanie.
  • Jeżeli nieprawidłowa artykulacja utrwali się – Jaś stanie się Janem i dziennikarzem nie zostanie. Część zawodów wymaga perfekcyjnej artykulacji, dykcji. Utrwalona nieprawidłowa artykulacja jest bardzo trudna do wypracowania. Warto zadbać o nią jeszcze będąc dzieckiem.
  • W naszym Centrum wykonujemy dzieciom Badania Słuchu, które są niezwykle ważnym uzupełnieniem diagnozy. Dzięki badaniu słuchu dowiadujemy się czy problemy z mową nie są spowodowane właśnie problemami w zakresie słyszenia. Jeżeli słuch jest nieprawidłowy – należy zbadać również jego przyczynę. Zachęcamy do zapoznania się z opisem badania słuchu.

Motoryka mała

Na czym polega diagnoza logopedyczna?

W diagnozie skupiamy się na całościowym zbadaniu dziecka pod kątem logopedycznym. Przede wszystkim przeprowadzamy szczegółowy wywiad z rodzicem, sprawdzamy budowę i funkcjonowanie narządów artykulacyjnych, oceniamy rozumienie i tworzenie wypowiedzi słownych, sprawdzamy artykulację, czyli poprawność wymowy i wiele innych.

Terapia logopedyczna

W terapii zajmujemy się kształtowaniem komunikacji językowej i społecznej, usuwaniem wad wymowy u dzieci, usprawnianiem aparatu artykulacyjnego, kształtowaniem poprawnej mowy, wykształcaniem mowy w przypadku jej braku lub utraty. Swoją opieką obejmujemy dzieci z z autyzmem, dyslalią – wadami wymowy, z afazją dziecięcą,  jąkające się i z innymi zaburzeniami. Program terapii jest opracowywany indywidualnie do każdego dziecka. W terapii wykorzystujemy wysokiej jakości pomoce przyjazne dla dziecka takie jak: gry, karty, zabawki, puzzle, układanki, jak również inne narzędzia: szpatułki, wibratory, masażery. Pomoce te zostały specjalnie dobrane tak, aby wywoływały pozytywne wrażenia u dziecka. Do zajęć wykorzystujemy również specjalistyczne oprogramowanie: Logopedia 2.0. Czas jednostkowej terapii jest dostosowany do potrzeb i możliwości danego dziecka.

Szcześliwe dziecko po terapii

Profilaktyka logopedyczna

Zajmujemy się również profilaktyką logopedyczną, w której podpowiadamy rodzicom jakie czynności podejmować, aby ich dziecko prawidłowo rozwijało mowę. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem 10 wskazówek wspomagających prawidłowy rozwój mowy Twojego dziecka.

Najważniejsze jest dla nas dobro Twojego dziecka

Dokładamy wszelkich starań, aby dziecko z przyjemnością spędzało z nami czas, aby terapia prowadzona przez naszych logopedów na Ursynowie dawała jak największe korzyści dla Twojego dziecka.

Integracja sensoryczna

Co to jest Integracja Sensoryczna? Zobacz

Logopedia

Dowiedz się więcej o terapii logopedycznej w SupraMedica. Zobacz

Rehabilitacja dzieci

Czym się zajmujemy? Zobacz
SupraMedica. Centrum Diagnozy i Terapii