Godziny otwarcia

Pon. - Pt: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 14:00

Umów się na wizytę

517 323 423 recepcja@supramedica.pl

Wczesne Wykrywanie Autyzmu

Badabada

Centrum Diagnozy i Terapii SupraMedica jest partnerem Fundacji Synapsis w ramach programu „Badabada”, którego celem jest Wczesne Wykrywanie Autyzmu.

Badanie ryzyka wystąpienia Autyzmu

Narzędzie M-CHAT-R/F, z którego korzystamy pozwala ocenić ryzyko zaburzeń ze spektrum autyzmu. Stosowane jest u dzieci w wieku 16-30 miesięcy. Badanie jest formą ankiety, która zawiera 20 pytań, dotyczących zachowań dziecka oraz jego umiejętności. Może zostać przeprowadzone podczas bezpłatnej konsultacji rodziców ze specjalistą w naszym centrum, po której rodzic otrzyma informację o wynikach badania oraz wskazówki dotyczące dalszego postępowania. Rodzice mogą również samodzielnie wypełnić ankietę na stronie http://badabada.pl a następnie zgłosić się do naszej placówki na bezpłatną konsultację w celu weryfikacji otrzymanych wyników.

Procedura weryfikacyjna jest szczególnie wskazana jeśli rodzice otrzymają wynik średniego lub wysokiego ryzyka wystąpienia zaburzeń ze spektrum autyzmu (wyniki są generowane automatycznie). Specjalista ocenia na jakim poziomie rzeczywiście jest ryzyko ASD u danego dziecka, analizując odpowiedzi udzielone przez rodzica, szczególnie te, których dziecko w ich ocenie nie zaliczyło. Podczas konsultacji udzielane są rodzicom wskazówki dotyczące dalszego postępowania, m.in. czy konieczna jest dalsza diagnostyka w kierunku zaburzeń rozwojowych u dziecka.

Fundacja Synapsis, której partnerem jest Centrum Diagnozy i Terapii SupraMedica, od ponad 25 lat zmienia świat dla ludzi z autyzmem. Prowadzi ośrodek diagnozy, terapii i rehabilitacji, przedszkole terapeutyczne dla dzieci z autyzmem, przedsiębiorstwo społeczne, w którym zatrudnione są dorosłe osoby z autyzmem, dom treningowy oraz ośrodek informacyjno-prawny. „Badabada” Program Wczesnego Wykrywania Autyzmu jest jednym z głównych programów Fundacji. Jego celem jest zwiększenie w naszym kraju dostępności usług wczesnego, tj.przed 3 rokiem życia, wykrywania autyzmu i wspomagania rozwoju dzieci zagrożonych autyzmem. Więcej o Fundacji SYNAPSIS: www.synapsis.org.pl

Integracja sensoryczna

Co to jest Integracja Sensoryczna? Zobacz

Logopedia

Dowiedz się więcej o terapii logopedycznej w SupraMedica. Zobacz

Rehabilitacja dzieci

Czym się zajmujemy? Zobacz
SupraMedica. Centrum Diagnozy i Terapii